Diziler (1)

Pazartesi, 18 Nisan 2016 02:12

Hz. Yusuf'un Hayatı

Hz. Yusuf'un Hayatı, Bölüm 1'den başlayarak 45'inci Bölümlen son bulan diziler, Kur'an-ı Kerim'de geçen kıssaların en güzeli olarak tarif edilen ayetlerin ve hadislerin ışığında hazırlanılmış, Hz. Yusuf (A.S) peygamberin hayatını anlatan, İran yapımlı çok güzel ve başarılı hazırlanılmış, gerçekten hayranlıkla izliyebileceğiniz bir Şaheser.
Bütün Diziler aşağıda, Sayfa devamında sıra halinde, Dailymotion Video Portal Linkleri olarak verilmiştir, iyi izlemeler!

 

Râhman ve Râhim olan Allâh'ın adıyla,

  1. Elif, Lâm, Râ. İşte bunlar sana o açık seçik kitabın âyetleridir.
  2. Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik.
  3. Sana bu Kur'ân'ı vahyetmekle biz, sana kıssaların en güzelini anlatıyoruz. Gerçek şu ki, daha önce senin bundan hiç haberin yoktu.
  4. Hani bir vakitler Yusuf, babasına demişti ki: "Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı bana secde ederken gördüm."
  5. (Babası) "Yavrucuğum! "dedi, "rüyanı kardeşlerine anlatma. Sonra sana bir tuzak kurarlar. Çünkü şeytan insanın açıkça düşmanıdır."
  6. "Ve işte böyle, Rabbin seni seçecek ve sana rüya tabirinden bilgiler öğretecek. Bundan önce ataların İbrahim'e ve İshak'a tamamladığı gibi, nimetini hem sana, hem de Yakup soyuna tamamlayacaktır. Muhakkak ki, Rabbin alîmdir, hakîmdir."
  7. Andolsun ki, Yusuf ve kardeşleri kıssasında soranlara ibret alacak âyetler vardır.